Sony HDC-4300 – Kamerový reťazec
Sony HDC-4300 je profesionálny systém kamery nového pokolenia s troj-čipovým 2/3-palcovým senzorom CMOS, ktorý dodáva stabilnú 4K a HD produkciu pre živé vysielanie, studio a mobilné nasadenia. Podporuje rozšírenú paletu frekvencií snímkov, štandardnú SMPTE vláknú konektivitu a voliteľné 3G-SDI, 12G-SDI a IP rozhrania.
Zloženie kamerového reťazca
Sony HDC-4300
Jednotka riadenia kamery
- HDCU-4300— 4K jednotka riadenia kamery
Panel diaľkového riadenia
- RCP-1500— Panel diaľkového riadenia s joystick
Veľký študijný hľadáček
- HDVF-L750— 7palcový Full HD LCD hľadáček
Statívová doska
- VCT-14— Adaptér statívu s rýchlym uvoľnením
Dostupné softvérové licencie a voliteľné funkcie
Voliteľné licencie a softvérové funkcie dostupné samostatne podľa konfigurácie systému.
- HFR Upgrade Software for F65, F55 and HDC-4300 (SZC-4002 / SZC-4002M / SZC-4002W)SZC-4002 (permanent), SZC-4002M (30 jours), SZC-4002W (7 jours)VoliteľnéPlatí pre : Základňová stanica
Licencia High Frame Rate nainštalovaná na procesnej jednotke (BPU-4000, séria BPU-4500 vrátane BPU-4500A alebo HDCU-4300 podľa prospektu HDC-4300), ktorá zvyšuje HD spomalený pohyb z 3x (štandard) na 4x, 6x a 8x (až 1080/479.52p alebo 400p) s HDC-4300 a umožňuje 4K 2x spomalený pohyb (119.88/100 fps) v kombinácii s licenciou SZC-4001.
- HD Cut-Out Upgrade Software for BPU Series products (SZC-2001 / SZC-2001M / SZC-2001W)SZC-2001 (permanent), SZC-2001M (30 jours), SZC-2001W (7 jours)VoliteľnéPlatí pre : Základňová stanica
Licencia nainštalovaná na BPU-4000 / séria BPU-4500 (vrátane BPU-4500A) alebo HDCU-4300 umožňujúca real-time orezávanie 1920x1080 HD obrazu z 4K obrazu HDC-4300 v režime Simple HD (dva simultánne orezávania) alebo režime Zoom & Perspective (jediný výstup s perspektívnou transformáciou na základe ohniskovej vzdialenosti).
Popis
Sony HDC-4300 je moderný, profesionálny kamerový reťazec určený pre náročné vysielateľské operácie. Vychádza z troj-čipového 2/3-palcového CMOS senzora s optickým systémom F1.4 a podporuje domácnu farebnosť ITU-R BT.2020. Pokrýva štandardné snímkové frekvencie od 59,94/50 fps až do 119,88/100 fps v 4K režime a umožňuje až 479,52/400 fps v HD (voliteľný software). Základná SMPTE vláknová konektivita je zabezpečená integráciou BPU-4000/HDCU-4300 a môžu byť doplnené voliteľnými 3G-SDI, 12G-SDI alebo IP/Networked Media rozhraniami. Integrované koliesko ND a CC filtrov umožňuje rýchle nastavenie priamo na plátne. Dostupné ako nové, ex-demo aj ojazdené jednotky – kontaktujte nás pre cenu a konkrétnu konfiguráciu.
Požiadajte o ponuku alebo informácie
FAQ
Aké riadiace jednotky a infraštruktúru CCU potrebujem na prevádzku HDC-4300 a je spätne kompatibilná s dedičnými Sony systémami riadenia kamier?+
Sony HDC-4300 vyžaduje BPU-4000 (základnú staničnú jednotku) spolu s HDCU-4300 (HD/4K riadiaca jednotka) pre prevádzku na báze SMPTE vlákna – toto je štandardný reťazec pre OB a štúdiové nasadenia. Táto architektúra podporuje RCP (panel diaľkového ovládania) integráciu prostredníctvom zavedených Sony protokolov. Voliteľné rozhrania 3G-SDI, 12G-SDI a IP/Networked Media vyžadujú samostatné rozšiřující dosky; potvrďte, ktoré doplnkové dosky sú v údajnej konfigurácii. Spätná kompatibilita dedičného CCU závisí od vašej existujúcej infraštruktúry riadenia – konzultujte s vaším integrátorom otázky zarovnania verzií firmvéru a špecifík protokolu RCP pre vašu inštalovanú základňu.
Môže HDC-4300 pracovať spoľahlivo v extrémnych vonkajších podmienkach a aká údržba je potrebná pri dlhodobom nasadzení v OB vane?+
Pracovný rozsah teplôt je od -20 °C do +45 °C, vhodný pre väčšinu vysielacích prostredí, ale vyžaduje aktívne chladenie pri pretrvávajúcich horúcich podmienkach (napr. letné vonkajšie podujatia). Troj-čipový CMOS senzor a hranolová optika sú utesnené, ale nie sú hodnotené IP67; chráňte pred vniknutím dažďu a prachu pri doprave a vonkajšom nastavení. Rutinná údržba zahŕňa kontrolu prvkov objektívu, čistenie kolieska filtrov (ND/CC filtre) a aktualizácie firmvéru prostredníctvom BPU-4000. Zavedťte plán preventívnej údržby so službami Sony; náhradné filtrové balíčky a pomôcky na čistenie optiky by mali byť skladované pre rozšírené OB kampane.
Ako HDC-4300 zvláda ograničenia snímkovej frekvencie v 4K a kedy musím prejsť na HD pre zrýchlenú snímacu činnosť?+
V 4K (3840×2160 alebo 4096×2160) je maximálna snímková frekvencia 119,88/100 fps – vhodná pre kinematickú 4K OB a štúdiove práce, ale nedostatočná na pomalú reprodukciu. HD formáty (1920×1080, 1280×720) podporujú až 479,52/400 fps s voliteľným vysokorýchlosť softvárom, čo umožňuje 8× spomalenie pri 59,94p alebo ekvivalentnom. Pláňte svoj pracovný tok výroby okolo tohto obmedzenia: určite HDC-4300 pre primárnu 4K snímacu činnosť alebo štandardnú rýchlosť HD; používajte dedikované vysokorýchlostné kamerové reťazce pre pomalú reprodukciu v športe/akcii, ak sú potrebné. Potvrďte, že voliteľný HD vysokorýchlostný firmvér je nainštalovaný pred zviazaním sa na túto schopnosť.
Aká je minimálna úroveň svetla a ako sa špecifikácia citlivosti F8.0 premieňa na skutočné scenáre v štúdiu a OB?+
Citlivosť je hodnotená na F8.0 pri 2000 luxoch a 89,9 % odraze – približne zodpovedá dobre osvetleným štúdiovým podmienkam. Pre tmavé miesta (divadlo, koncerty) budete potrebovať doplnkové osvetlenie alebo rýchle sklo (B4 mount podporuje F1.4 optiku); hranolová optika F1.4 navrhuje zhromažďovaciu účinnosť svetla, ale závisí od výberu objektívu. Pomer signálu k šumu -62 dB (HD/59.94i) je vysielacieho kvality; potvrďte špecifikáciu SNR 4K pre váš zamýšľaný formát. V práci s nízkym osvetlením v OB, testujte kamerový reťazec na mieste s výberom svojej optiky a osvetľovacej sústavy na overenie exponovacej rezervy.
Koľko regálového priestoru a elektrickej energie spotrebúva riadiaci reťazec BPU-4000/HDCU-4300 a aké sú požiadavky na napájanie pre multi-kamerový Prenosový voz?+
Hlava HDC-4300 váži približne 5,0 kg; BPU-4000 a HDCU-4300 sú samostatné regálové jednotky so svojimi vlastnými fyzickými a energetickými nárokmi (presné rozmery a spotreba energie si vyžadujú technické listy výrobcu – potvrďte s vaším integrátorom). Každý vláknový reťazec kamery vyžaduje jeden BPU-4000 a jeden HDCU-4300. Pre multi-kamerové OB vany agregujte spotrebu elektrickej energie a tepelnú záťaž na všetkých CCU, paneloch riadenia a podporujúcom vybavení (VTR, smerovače, monitorovanie) do určenia UPS a generátora. Pláňte redundantné obvody PSU pre kritické kamerové reťazce; zdokumentujte všetky požiadavky na energiu a chladenie počas zostavenia vanu.
Aké typy objektívov a servomotory zaostrenia/clony sú kompatibilné s B4 mountom a existujú nejaké obmedzenia pomeru zoomu alebo hlbky ostrosti?+
HDC-4300 používa štandardný 2/3-palcový B4 mount, kompatibilný s etablovanými vysielacími zoomovými objektívmi (Canon, Fujinon, Zeiss ponuka) a servo-ovládanými motormi zaostrenia/clony. Bez pomeru zoomu alebo obmedzení DoF sú inherentné pre kameru; výkon závisí od výberu objektívu. Potvrďte, že servo protokoly motorov objektívu (DC 24V ovládanie, kompatibilita RCP) sa zhodujú s vašou infraštruktúrou RCP. Hranolová F1.4 optika poskytuje vynikajúci optický výkon v celej škále objektívov; testujte vašu optiku na skutočnej hlave pred nasadením na overenie vykresľovania farieb podľa ITU-R BT.2020 v pokojnej sfére vo vašom špecifickom osvetľovacom prostredí.
Ako funguje integrované koliesko ND a CC filtrov v reálnom čase a aký je operačný pracovný postup zmeny filtrov počas živej výroby?+
Vstavané možnosti filtrov ND (Clear, 1/4, 1/8, 1/16, 1/64) a CC filtre (Cross, 3200K, 4300K, 6300K) sú elektronicky voliteľné prostredníctvom RCP alebo rozhrania riadenia kamery, čo umožňuje rýchlu úpravu na plátne bez prerušenia vláknového/SDI spojenia. Zmeny filtrov sa dokončia v milisekundách, čo umožňuje bezproblémovú úpravu expozície a teploty farby počas živého snímania. Pre kritické výroby zostavte svoju filter stratégiu počas skúšok; použite RCP na overenie zapojenia filtra a potvrdenie bez artefaktov alebo zmeniek farby. Udržiavajte náhradné filtrové balíčky; zdokumentujte intervaly údržby filtra podľa pokynov Sony služieb.
Je zariadenie na záruku?+
Áno, každé použité alebo ex-demo zariadenie je testované a krité 90-dňovou zárukou. V prípade poruchy sú náklady na spiatočný transport delené rovnakým dielom medzi zákazníka a Broadcast Depot.
Dodávate aj do zahraničia?+
Áno, Broadcast Depot dodáva po celom svete. Dopravu organizujeme na základe ponuky, alebo môžete použiť vlastného prepravcu. Dodávka zvyčajne trvá 3 až 5 dní. OB vozidlá sú dodávané s vodičom alebo si ich môžete prevziať na mieste.
Môžem vrátiť alebo vymeniť produkt?+
Áno, v prípade chyby alebo ak si želáte iný produkt z nášho skladu: vrátenie a výmena je možná bez časového limitu. Kontaktujte nás, aby sme to zorganizovali.
Technické špecifikácie
| Snímač | 3-čip 2/3-palcový CMOS 4K (3840 × 2160) |
| Video formáty/rozlíšenia | 4K: 3840 × 2160, 4096 × 2160; HD: 1920 × 1080, 1280 × 720 |
| Štandardné snímkové frekvencie | 59,94/50 fps, 119,88/100 fps, 179,82/150 fps |
| Maximálne snímkové frekvencie | HD až 479,52/400 fps (voliteľný softvér); 4K až 119,88/100 fps |
| Pripojenie objektívu | B4 mount (2/3-palce) |
| Citlivosť | F8.0 (2000 luxov, 89,9 % odraz) |
| Pomer signálu k šumu | -62 dB (HD/59.94i) |
| Optický systém | F1.4 hranol, farebný rozsah ITU-R BT.2020 |
| Konektivita | SMPTE vlákno (prostredníctvom BPU-4000/HDCU-4300); voliteľné 3G-SDI, 12G-SDI, rozhranie IP/Networked Media |
| Vstavané filtre | ND (Clear, 1/4, 1/8, 1/16, 1/64); CC (Cross, 3200K, 4300K, 6300K) |
| Hmotnosť | Približne 5,0 kg (iba jednotka) |
| Pracovná teplota | -20 °C až +45 °C |