Заявка за оферта
УПОТРЕБЯВАНООчаквайте скоро

Sony HDC-4300 – Камерен тракт

Sony HDC-4300 е камерна верига от световна класа, оснащена с 3-чип 2/3-инчов CMOS сензор и F1.4 оптика за 4K и HD снимане до 119.88/100 fps. Поддържа SMPTE оптичен кабел, 3G-SDI, 12G-SDI и IP интерфейси; интегрирани ND и CC филтърни колела за моментална експозиционна и цветна корекция.

Sony HDC-4300
Включено4K Upgrade Software for HDC-4300 (SZC-4001 / SZC-4001M / SZC-4001W)
34 000 €без ДДС

Композиция на камерната верига

Sony HDC-4300

Блок управление на камера (CCU)

  • HDCU-4300— 4K CCU

Панел дистанционно управление

  • RCP-1500— Панел дистанционно управление с джойстик

Голям студиен видоискател

  • HDVF-L750— 7-инчов Full HD LCD видоискател

Триножна плаката

  • VCT-14— Адаптер триножна бърз отпуск

Налични софтуерни лицензи и опции

Допълнителни лицензи и софтуерни функции, предлагани отделно според конфигурацията на системата.

  • HFR Upgrade Software for F65, F55 and HDC-4300 (SZC-4002 / SZC-4002M / SZC-4002W)SZC-4002 (permanent), SZC-4002M (30 jours), SZC-4002W (7 jours)ОпционалноОтнася се за : Базова станция

    Лиценз High Frame Rate, инсталиран на обработващото устройство (BPU-4000, серия BPU-4500 включително BPU-4500A, или HDCU-4300 според брошурата на HDC-4300), който увеличава HD slow motion от 3x (стандартно) на 4x, 6x и 8x (до 1080/479.52p или 400p) с HDC-4300 и позволява 4K 2x slow motion (119.88/100 fps) в комбинация с лиценз SZC-4001.

  • HD Cut-Out Upgrade Software for BPU Series products (SZC-2001 / SZC-2001M / SZC-2001W)SZC-2001 (permanent), SZC-2001M (30 jours), SZC-2001W (7 jours)ОпционалноОтнася се за : Базова станция

    Лиценз, инсталиран на BPU-4000 / серия BPU-4500 (включително BPU-4500A) или HDCU-4300, позволяващ реално време кроповане на 1920x1080 HD изображение от 4K изображението на HDC-4300 в режим Simple HD (две едновременни кропа) или режим Zoom & Perspective (единичен изход с перспективна трансформация на базата на фокусно разстояние).

Описание

Sony HDC-4300 е станалата избор за телевизионни оператори, които работят в OB камерни вагони, студийни среди и мобилни продукции с висока разделителна способност. Камерата разпределя 4K видеоформати (3840×2160 и 4096×2160) с максимална честота кадри 119.88/100 fps, както и HD режими с поддържка на до 479.52/400 fps при дополнителен софтуер за забавено възпроизвеждане. Система за предаване на сигнали включва SMPTE оптичен кабел чрез BPU-4000/HDCU-4300 интеграция, както и дискреционни 3G-SDI, 12G-SDI и IP/Мрежово медийни интерфейси за безпроблемна система интеграция. Вградени ND и CC филтърни колела позволяват бърза на място експозиционна регулировка. Достъпна нова, ex-demo и употребявана. Свържете се с нас за цена и конфигурация.

Заявете оферта или информация

Продукт : Sony HDC-4300 – Камерен тракт

FAQ

Какви CCU и управляващи системи са необходими за работа на Sony HDC-4300, и е ли обратно съвместима със старите Sony системи за управление на камерите?+

Sony HDC-4300 изисква BPU-4000 (базова станция) в комбинация с HDCU-4300 (HD/4K управляващ блок) за SMPTE оптичния кабел – стандартната архитектура за OB и студийни инсталации. Тази архитектура поддържа интеграция на RCP (дистанционен управляващ панел) чрез установени Sony протоколи. Дискреционни 3G-SDI, 12G-SDI и IP/Мрежово медийни интерфейси изискват отделни карти интерфейси; потвърдете кои опционни платки са инсталирани във вашата конфигурация. Съвместимостта със стари CCU системи зависи от вашата съществуваща управляваща инфраструктура – консултирайте се с вашия интегратор относно съгласуваност на версията на фърмуера и специфики на RCP протокола за вашия инсталиран парк.

Може ли Sony HDC-4300 да работи надежно в екстремни външни условия, и какво поддържане е необходимо за дългосрочно развертане в OB камерен вагон?+

Диапазонът на работна температура е -20°C до +45°C, подходящ за повечето телевизионни среди, но изискващ активно охлаждане при продължителни горещи условия (например летни външни събития). 3-чип CMOS сензорът и призмена оптика са запечатани, но не са класифицирани IP67; защитете от проникване на дъжд и прах при транспорт и външна подготовка. Рутинното поддържане включва инспекция на елементите на обектива, почистване на филтърното колело (ND/CC филтри) и обновления на фърмуера чрез BPU-4000. Установете график за профилактическо поддържане със Sony сервиз; резервни филтърни пакети и средства за оптично почистване трябва да бъдат наличес за продължени OB кампании.

Какво е пълното изискване за оптична свързаност за SMPTE работа, и мога ли да смесвам SDI изходи на един и същ многоядрен кабел?+

SMPTE оптичният изход се доставя чрез BPU-4000/HDCU-4300 интеграция, използвайки индустриален стандартен едномодов или многомодов оптичен кабел (потвърдете спецификацията на кабела със своя интегратор). Оптичният кабел носи управление на камерата, видео и телеметрия в един физически път – съществено за дългодистанционни OB установки. Дискреционни 3G-SDI или 12G-SDI изходи са платка-селективни алтернативи на оптичния кабел; те не могат да бъдат смесвани на един и същ изходен порт. Планирайте архитектурата за разпределение на сигнала (оптичен кабел vs. SDI) по време на проектирането; смяната на типа изход изисква преконфигуриране на хардуера.

Как Sony HDC-4300 управлява ограниченията на честотата на кадрите в 4K и когато трябва да се върна на HD за снимане с висока скорост?+

При 4K (3840×2160 или 4096×2160), максималната честота на кадрите е 119.88/100 fps – подходяща за кинематографично 4K OB и студийна работа, но недостатъчна за забавено възпроизвеждане. HD формати (1920×1080, 1280×720) поддържат до 479.52/400 fps с дополнителен софтуер за висока скорост, позволяващ забавено възпроизвеждане 8x при 59.94p или еквивалент. Планирайте вашия работен процес на производство около това ограничение: определете Sony HDC-4300 за основна 4K снимка или HD със стандартна скорост; използвайте преки камерни вериги с висока скорост за забавено възпроизвеждане на спорт/екшън ако е необходимо. Потвърдете че дополнителният HD софтуер за висока скорост е инсталиран преди да се ангажирате към тази възможност.

Какво е минималното ниво на осветление и как спецификацията F8.0 за чувствителност се преобразува в реални студийни и OB сценарии?+

Чувствителността е определена при F8.0 с 2000 lux и 89.9% отражателност – приблизително еквивалентна на добре осветени студийни условия. За тъмни места (театър, концерти), вие ще нуждаете на допълнително осветление или бързо стъкло (B4 монтажът поддържа F1.4 оптика); призмовата система с F1.4 дизайн осигурява ефективност на събирането на светлина, но зависи от избора на обектива. Съотношение сигнал към шум -62 dB (HD/59.94i) е телевизионен клас; потвърдете спецификацията на SNR за 4K за вашия предвиден формат. В работа с ниско осветление OB, тествайте камерната верига на място със своя избор на обектив и ваша осветителна установка, за да валидирате експозиционния обхват.

Колко място на рак и мощност потребява управляващата верига BPU-4000/HDCU-4300, и какви са изискванията PSU за многокамерна OB камерна вагонна установка?+

Главната единица HDC-4300 тежи приблизително 5.0 kg; BPU-4000 и HDCU-4300 са отделни монтирани на рак единици със свои физически и енергийни характеристики (точни размери и енергийни характеристики изискват производствени технически листи – потвърдете със своя интегратор). Всяка оптичен кабел захранена камерна верига изисква един BPU-4000 и един HDCU-4300. За многокамерни OB камерни вагони, обобщете потребление на мощност и топлинен товар за всички CCU, управляващи панели и поддържащо оборудване (VTR, маршрутизатори, мониторинг) във вашата UPS и размер на генератора. Планирайте резервни PSU вериги за критични камерни вериги; документирайте всички изисквания за мощност и охлаждане по време на конструкцията на вагона.

Какви типове обективи и моторни фокус/ирис устройства са съвместими с B4 монтажа, и има ли ограничения на съотношението на зумиране или на поведението на дълбочина на полето?+

Sony HDC-4300 използва стандартен 2/3-инчов B4 монтаж, съвместим с установени телевизионни zoom обективи (Canon, Fujinon, Zeiss диапазони) и сервомоторни управляваща фокус/ирис устройства. Никакви съотношения зумиране или DoF ограничения не са присъщи на камерата; производителност зависи от избора на обектив. Потвърдете че протоколи на лещата мотор сервомеханизъм (DC 24V контрол, RCP съвместимост) се съгласуват с вашата RCP инфраструктура. F1.4 призмата доставя превъзходна оптична производителност по целия диапазон на обектива; тествайте вашето стъкло на действителната глава преди развертане, за да валидирате цветна рендериране под ITU-R BT.2020 гама във вашата специфична осветителна среда.

Как функционира вградено ND и CC филтърно колело в реално време, и какво е работното процес за смяна на филтри по време на директна продукция?+

Вградени ND филтърни опции (Clear, 1/4, 1/8, 1/16, 1/64) и CC филтри (Cross, 3200K, 4300K, 6300K) са електронно селективни чрез RCP или интерфейс за управление на камерата, позволяващи бързо на място експозиционна и цветна температурна корекция без прекъсване на оптичния кабел/SDI свързаност. Филтърните смени завършват в милисекунди, позволяващи безпроблемна експозиционна и цветна коректно по време на директна снимка. За критични производства, предварително композирайте вашата филтърна стратегия по време на репетиция; използвайте RCP за проверка на ангажирането на филтрите и потвърдете че няма артефакти или цветни промени. Поддържайте резервни филтърни пакети; документирайте филтърни интервали на поддържане според Sony сервизното ръководство.

Какви IP/Мрежово медийни интерфейсни опции са налични, и как проверявам че моята мрежова инфраструктура поддържа ST 2110 или подобна IP развертане ако избера този път?+

Дискреционни IP/Мрежово медийни интерфейсни платки са налични за Sony HDC-4300; точна ST 2110 съответствие, спецификации на латентност и изисквания за честотна лента зависят от вариант на инсталирана платка – потвърдете точния код на опция и версия на фърмуера със своя поставящ. IP развертане изисква преди всичко гигабит или 25G мрежова архитектура, възможност на суича и инфраструктура за синхронизиране (NMOS IS-04/IS-05 или PTP). Преди да се ангажирате към IP, ангажирайте системен интегратор запознат с телевизионно мрежово медийно съдържание; валидирайте мрежова устойчивост, производителност на джитър и отказ на отбой в тестова среда, съвпадаща с архитектура на вашата производство.

Оборудването е ли гарантирано?+

Да, всяко употребявано или екс-демонстрационно оборудване е тестирано и покрито от 90-дневна гаранция. При повреда, разходите за двупосочния транспорт се разделят поравно между клиента и Broadcast Depot.

Доставляте ли международно?+

Да, Broadcast Depot доставя по целия свят. Организираме транспорта по оферта или можете да използвате собствения си превозвач. Доставката обикновено отнема 3 до 5 дни. Мобилните телевизионни студия се доставят от шофьор или се събират на място.

Мога ли да върна или да заменя продукт?+

Да, в случай на грешка или ако желаете друг продукт от нашия склад: връщането и замяната са възможни без ограничение на време. Свържете се с нас, за да организираме операцията.

Технически характеристики

Сензор3-чип 2/3-инчов CMOS 4K (3840 x 2160)
Видеоформати/разделителна способност4K: 3840 x 2160, 4096 x 2160; HD: 1920 x 1080, 1280 x 720
Стандартна честота на кадрите59.94/50 fps, 119.88/100 fps, 179.82/150 fps
Максимална честота на кадритеHD до 479.52/400 fps (дополнителен софтуер); 4K до 119.88/100 fps
Монтаж на обективаB4 монтаж (2/3-инч)
ЧувствителностF8.0 (2000 lux, 89.9% отражателност)
Съотношение сигнал към шум-62 dB (HD/59.94i)
Оптична системаF1.4 призма, ITU-R BT.2020 цветен гама
СвързаностSMPTE оптичен кабел (чрез BPU-4000/HDCU-4300); дискреционни 3G-SDI, 12G-SDI, IP/Мрежово медийни интерфейси
Вградени филтриND (Clear, 1/4, 1/8, 1/16, 1/64); CC (Cross, 3200K, 4300K, 6300K)
МасаПрибл. 5.0 kg (само главата)
Работна температура-20°C до +45°C

Подобни продукти