Hitachi DK-H100 – Kamerový reťazec
Hitachi DK-H100 je kompaktná HD/SD kamera určená na aplikácie v grafických stanovištiach, point-of-view a diaľkovom pozorovaní. Ponúka výnimočnú citlivosť a nízke vertikálne tieňovanie pri jednotkovej hmotnosti a nízkej energetickej spotrebe.
Popis
Hitachi DK-H100 je výkonná kompaktná kamera určená pre špecializované aplikácie vrátane grafických stanovíšť, POV záznamov a diaľkového pozorovania. Kamera disponuje tromi 2/3-palcovými CCD senzormi IT s rozlíšením 1920 × 1080 efektívnych pixelov a vysokou citlivosťou (2000 lx pri F10). Podporuje HD a SD videá v PAL (1080/50i, 576/50i) aj NTSC (1080/59.94i, 480/59.94i) podmienkach s prepínateľným pomerom strán 16:9 a 4:3. Motorované farebné filtry s piatimi pozíciami umožňujú jednoduchú korekcию farebnej teploty od 3200K do 8000K. Kamera vydáva priame HD-SDI výstupy, prijíma synchrónny signál tri-level alebo Black Burst a má optionálny fiber výstup. Nízka spotreba (17 W pri 12 V) a minimálna hmotnosť (1,5 kg) ju robia ideálnou pre mobilné jednotky a diaľkové nasadenia. Dostupná v novej a ojazdených verzách—kontaktujte nás pre aktuálnu dostupnosť a ponuku.
Požiadajte o ponuku alebo informácie
FAQ
Akú kompatibilitu s jednotkou CCU a diaľkovým ovládacím panelom by som mal overiť pred integráciou Hitachi DK-H100 do existujúceho viackamerového systému?+
Hitachi DK-H100 je samostatnou kamerovou hlavou bez dedikovanej jednotky CCU. Vydáva priame HD-SDI výstupy a prijíma synchrónny signál cez tri-level sync alebo Black Burst. Pred integráciou potvrďte, že vaša infraštruktúra distribúcie synchronizácie a SDI dokáže poskytnúť stabilný synchrónny signál na mieste kamery. Ak modernizujete zo starší reťazovej kamery s CCU, skontrolujte, či váš diaľkový panel (RCP) dokáže riadiť motorované farebné filtry cez príslušný kontrolný protokol – to sa líši podľa konfigurácie, takže pred nákupom kontaktujte podporu Hitachi s topológiou vášho systému.
Hitachi DK-H100 je špecifikovaný na citlivosť 2000 lx pri F10 v režime 1080/59.94i, ale aká je reálna minimálna úroveň osvetlenia pre použiteľný obraz v diaľkovej pozorovacej miestnosti?+
Minimálna špecifikovaná citlivosť je 0,002 lx pri F1,4 s posilnením +72 dB – vhodné pre dohľad v nízkej svetle alebo POV aplikácie. Avšak pri maximálnom zosilnení sa pomer signálu k šumu zhoršuje. Špecifikácia 60 dB S/N sa vzťahuje na normálnu operáciu s nižším zosilnením. V diaľkovom pozorovaní čakajte kvalitné obrazy od približne 0,1 až 0,5 lx s kontrolovaným zosilnením; pod touto úrovňou sa šum stáva viditeľný. Testujte v reálnych svetelných podmienkach vo vašom prostredí. 14-bitný AD konvertor a Hitachi DSP pomáhajú zachovať detaily v tieňoch aj pri zvýšenom zosilnení.
Môže Hitachi DK-H100 zásobovať simultánne monitor na stanovišti aj hlavný produkčný SDI, a sú tu nejaké obavy z impedancie výstupu alebo dĺžky kábla?+
Áno. Kamera poskytuje dva nezávislé HDTV-SDI/SD-SDI výstupy: hlavný a monitor. Oba sú skutočné SDI výstupy. Bez problémov s impedanciou. Dodržiavajte štandardné SDI limity: až 300 m na kvalitnom 75 Ω kábli pri 1,5 Gbps (HD-SDI). VF výstup (YUV/RGB prepínateľný) je tretím výstupom pre slúchadlá alebo malý monitor. Kamera nemá zabudovaný aktívny zosilňovací prvok, preto plánujte káblový rozvod zodpovedajúcim spôsobom. Potvrďte, že váš monitor a smerovač môžu prijímať oba výstupy bez konfliktov ukončenia.
Aká je skutočná prevádzková životnosť motorovaného farebného filtra a sú dostupné náhradné kolesá filtrov alebo servisné moduly ako náhradné diely?+
Hitachi DK-H100 integruje motorované 4-pozičné farebné koleso s korekciou farebnej teploty ECC (3200K, 4300K, 5600K, 6300K, 8000K). Mechanická životnosť závisí od intenzity používania; spoločnosť Hitachi zvyčajne hodnotí motorované filtračné mechanizmy na 50 000+ cyklov v profesionálnej prevádzke. Náhradné farebné kolesá a pohony sú dostupné cez Hitachi, ale doba dodania sa líši. Pre vysokú intenzitu POV alebo grafických aplikácií počítajte s eventuálnou výmenou. Pred zaviazaním sa k flotilových nasadeniu potvrďte dostupnosť náhradných dielov a náklady u svojho distribútora.
Hitachi DK-H100 pracuje na 12 V DC s príkonom 17 W. Ako napájam viacero jednotiek v mobilnej jednotke a aká je odporúčaná topológia napájacieho zdroja pre redundanciu?+
17 W na jednotku je nízka; jeden regulovaný 12 V zdroj môže podporovať mnohé kamery. V mobilných jednotkách používajte duálnu architektúru PSU (dva nezávislé 12 V regulátory na oddelených automatických spínačoch alebo modul redundantného zdroja) napájajúce distribučný panel s individuálnymi poistkami pre jednotlivé kamerové vetvy. To chráni pred poruchou jednotného zdroja a umožňuje údržbu bez vypnutia všetkých kamier. Zabezpečte vhodný priemer vodiča pre každú vetvu a umiestnite 12 V distribučný panel blízko pozícií kamier, aby sa minimalizoval pokles napätia na dlhých káblovacích trasách. Potvrďte rozpočet vašej jednotky na spotrebu energie; nízka spotreba zjednodušuje celkový návrh systému.
Je Hitachi DK-H100 vhodný pre režim 1080/50i a 480/50i v PAL regiónoch a zmení sa kalibrácia farebného filtra medzi rôznymi snímkovacími frekvenciami?+
Áno. Hitachi DK-H100 podporuje 1080/50i a 576/50i (PAL HD a SD). Špecifikácia citlivosti pre 1080/50i je F11 (oproti F10 pre 59,94i), čo je zanedbateľný rozdiel. Motorované farebné koleso a pozície korekcie farebnej teploty ECC sú nezávislé od snímkovaciej frekvencie – nie je potrebná rekalibrácia. Synchrónny signál akceptuje buď 59,94 Hz alebo 50 Hz tri-level sync alebo Black Burst. Pri nasadení v PAL regiónoch jednoducho prepnite formát na kamere. Nie je potrebné načítanie nového firmware, ale vždy overte nastavenie formátu pred začatím záznamu.
Aký je typ objektivového úchytu a rozsah ohniskovej vzdialenosti, ktorý by som mal plánovať, a sú tu nejaké špeciálne optické alebo servos požiadavky pre 2/3-palcový bajonet?+
Hitachi DK-H100 používa štandardný 2/3-palcový bajonetový úchyt. Výber objektívov je široký: pevné ENG objektívy (typicky 6–50 mm), motorované zoomové jednotky a špecializované úchyty sú všetky kompatibilné. Pre POV a grafické aplikácie si mnohí operátori vyberajú kompaktné pevné prime alebo kompaktné zoomové rangefindery. Kamera sama nemá integrovanú servos elektroniku; motorované objektívy vyžadujú nezávislé servos radače. Potvrďte, že váš zvolený objektív má adekvátnu toleranciu zadného zaostrenia a vzdialenosť príruby pre bajonetový úchyt. Testujte sedenie objektívu a elektrické kontakty pri akceptácii z výroby.
Hitachi DK-H100 je kompaktný (1,5 kg), ale môže pracovať spoľahlivo v horúcich vonkajších podmienkach a aké tepelné riadenie by som mal poskytnúť?+
Malý profil a nízka tepelná disipácia (17 W) znamenajú minimálne tepelné zaťaženie. Kamera je pasívne chladená; bez aktívnych ventilátorov alebo chladičov. Pri priamom slnečnom žiarení alebo uzavretom umiestnení (POV rig, grafická ramena, diaľková skrinka) potvrďte, že kryt alebo úchyt neuzatvára teplo okolo hlavice objektivu alebo senzorového bloku. Štandardná prax: poskytnúť tieň alebo otvory pre cirkuláciu vzduchu. Žiaden prevádzkový teplotný rozsah nie je zverejnený, takže počítajte so štandardnými vysielacími špecifikáciami (0–40 °C). Pri rozšírenom nasadení v púšti alebo vo vysokých nadmorských výškach testujte na konkrétnom mieste. Nízka spotreba energie znižuje celkovú tepelnú signatúru v porovnaní s väčšími štúdiovými kamerami.
Špecifikácie uvádzajú voliteľný fiber výstup. Aký typ vlákna je podporovaný a redukuje jednjednovláknová operácia počet SDI káblov, ktoré musím viesť na vzdialenú pozíciu kamery?+
Možnosť jednjednovláknového výstupu je dostupná, ale presný standard vlákna (SM, multimode, vlnová dĺžka) a detaily implementácie sú závislé od konfigurácie. Táto možnosť zvyčajne vyžaduje voliteľnú dosku alebo modul rozhrania – pred objednávkou potvrďte presný číslo súčasti a kompatibilitu u svojho distribútora. Jednjednovláknový výstup znižuje káblovú záťaž pri dlhých trasách alebo v tesných kanáloch (POV úchyty, vzdušné zariadenia). Avšak potvrďte, či je fiber výstup konverziou z SDI (s pridanou latenciou/energiou) alebo natívny. Zvážte náklady na fiber optický konvertor, náhradné diely a školenie. Pred zaviazaním sa požiadajte o tabuľku špecifikácií pre konkrétny fiber modul.
Je zariadenie na záruku?+
Áno, každé použité alebo ex-demo zariadenie je testované a krité 90-dňovou zárukou. V prípade poruchy sú náklady na spiatočný transport delené rovnakým dielom medzi zákazníka a Broadcast Depot.
Dodávate aj do zahraničia?+
Áno, Broadcast Depot dodáva po celom svete. Dopravu organizujeme na základe ponuky, alebo môžete použiť vlastného prepravcu. Dodávka zvyčajne trvá 3 až 5 dní. OB vozidlá sú dodávané s vodičom alebo si ich môžete prevziať na mieste.
Môžem vrátiť alebo vymeniť produkt?+
Áno, v prípade chyby alebo ak si želáte iný produkt z nášho skladu: vrátenie a výmena je možná bez časového limitu. Kontaktujte nás, aby sme to zorganizovali.
Technické špecifikácie
| Snímač obrazu | Tri 2/3-palcové Interline Transfer (IT) CCD, 2,3 milióna efektívnych pixelov (1920 × 1080) |
| Videoformáty | 1080/59.94i, 1080/50i, 480/59.94i, 576/50i |
| Pomer strán | 16:9 (HD/SD) a 4:3 (SD) prepínateľné |
| Horizontálne rozlíšenie | 1100 TV línií (kanál jasu) |
| Pomer signálu k šumu | 60 dB typicky (HD-SDI výstup, Y-kanál) |
| Citlivosť | 2000 lx pri F10 (1080/59.94i) / F11 (1080/50i); minimum 0,002 lx pri F1,4 +72 dB |
| AD konvertor | 14-bit s Hitachi DSP |
| Objektivový úchyt | 2/3-palcový bajonetový úchyt |
| Výstupy videa | 1× HDTV-SDI/SD-SDI, 1× HDTV-SDI/SD-SDI monitor, 1× VF výstup (YUV/RGB prepínateľný), opcionálny jednjednovláknový fiber výstup |
| Synchrónny signál | Tri-level sync alebo Black Burst (BB) |
| Motorované farebné koleso | 1× motorované farebné koleso so 4 pozíciami; ECC filter s 5 pozíciami (3200K, 4300K, 5600K, 6300K, 8000K) |
| Rozmery a hmotnosť | 114(Š) × 105(V) × 155(H) mm; 1,5 kg |
| Spotreba energie | 17 W pri DC 12 V |