Hitachi DK-H100 – Kamerový řetězec
Hitachi DK-H100 je kompaktní třísenzorová HD/SD kamera určená pro grafické pozadí, видеоohled a dálkové sledování. Vyznačuje se vysokou citlivostí a nízkou vertikální neostrostí, ideální pro mobilní a omezené prostory.
Popis
Hitachi DK-H100 je výkonná speciální kamera v řetězci HD/SD řešení, vhodná pro grafické panely, pointové snímky a vzdálené sledovací systémy. Disponuje třemi 2/3palcovými IT-CCD snímači s efektivním rozlišením 1920 × 1080 pixelů a podporuje formáty 1080/59.94i, 1080/50i, 480/59.94i a 576/50i. Díky vysoké citlivosti (2000 lx při F10) a minimální úrovni 0,002 lx s zesílením +72 dB se osvědčuje v nízkosvětelných prostředích. Vybavení motorizovaným filtračním kolem s ECC korekcí teploty umožňuje flexibilní barevné ladění. Standardní 2/3palcový bajonetový objektiv, HD-SDI výstupy a nízká spotřeba 17 W při 12 V DC ji činí ideální pro OB vozy a vzdálené instalace. K dispozici jsou nové, ex-demo a použité kusy – kontaktujte nás na cenu a dostupnost.
Vyžádat nabídku nebo informace
FAQ
DK-H100 má parametr 2000 lx při F10 v režimu 1080/59.94i, ale jaká je skutečná minimální osvětlenost pro použitelný obraz v dálkovém sledovacím boxu?+
Specifikovaná minimální citlivost je 0,002 lx při F1.4 se zesílením +72 dB – vhodné pro velmi nízkosvětelné sledovací a POV aplikace. Avšak při maximálním zesílení se prahová úroveň šumu znatelně zvyšuje. Specifikace 60 dB SNR platí pro normální provoz (nižší zesílení). Pro dálkové sledování počítejte s přijatelným obrazem přibližně od 0,1–0,5 lx se řízeným zesílením; pod tou hranicí se šum stává viditelný. Vyzkoušejte v reálném osvětlení vaší lokality. 14bitový A/D převodník a Hitachi DSP pomáhají zachovat detaily v stínech i při zvýšeném zesílení.
Lze Hitachi DK-H100 připojit zároveň k studiové otáčce a hlavnímu výstupu SDI produkce, a existují nějaké problémy s impedancí nebo délkou kabelu?+
Ano. Kamera poskytuje dva nezávislé výstupy HDTV-SDI/SD-SDI: hlavní a otáčový monitor. Oba jsou skutečné SDI výstupy. Žádné problémy s impedancí. Respektujte standardní limitů SDI kabelu: až 300 m na kvalitním 75 Ω kabelu při 1,5 Gbps (HD-SDI). Výstup VF (YUV/RGB volitelně) je třetí výstup pro sluchátka nebo malý monitor. Na palubě nejsou aktivní zesilovače, takže plánujte zapojení s ohledem na to. Potvrďte, že váš monitor a router mohou přijmout oba výstupy bez konfliktů ukončení.
Jaká je skutečná provozní životnost motorizovaného filtračního kola a jsou k dispozici náhradní filtrační kola nebo servisní moduly jako součásti?+
Hitachi DK-H100 je vybaven motorizovaným 4pozičním filtračním kolem s ECC korekcí teploty barev (3200K, 4300K, 5600K, 6300K, 8000K). Mechanická životnost závisí na režimu provozu; Hitachi typicky specifikuje motorizované filtrační mechanismy na více než 50 000 cyklů v profesionálním provozu. Náhradní filtrační kola a aktuátory jsou dostupné přes Hitachi, ale doba dodání se liší. V případě intenzivních POV nebo grafických aplikací si rozpočtujte na eventuální výměnu. Potvrďte dostupnost a náklady na náhradní díly u vašeho distributora před rozhodnutím o nasazení ve větší flotile.
DK-H100 pracuje na 12 V DC s příkonem 17 W. Jak napájet více jednotek v dálkovém vozu a jaká je doporučená topologie zdroje s redundancí?+
17 W na jednotku je nízké; jeden regulovaný zdroj 12 V může podporovat mnoho kamer. V OB vozech využijte duální PSU architekturu (dva nezávislé 12 V regulátory na oddělených jističích nebo modul redundantního zdroje) napájející distribuční panel s jednotlivě pojistkovanými odbočkami pro každou kameru. To chrání před selháním jednoho zdroje a umožní údržbu bez vypnutí všech kamer. Zajistěte správný průřez drátu pro každou linku a umístěte 12 V distribuční panel blízko pozicí kamer, abyste minimalizovali pokles napětí na dlouhých vodiči. Potvrďte energetický rozpočet vašeho vozu; nízká spotřeba zjednodušuje celkový návrh systému.
Je Hitachi DK-H100 vhodná pro provoz v režimu 1080/50i a 576/50i v PAL oblastech, a změní se kalibrace filtračního kola mezi frekvencemi snímků?+
Ano. Hitachi DK-H100 podporuje 1080/50i a 576/50i (PAL HD a SD). Specifikace citlivosti pro 1080/50i je F11 (oproti F10 pro 59,94i) – zanedbatelný rozdíl. Motorizované filtrační kolo a pozice ECC jsou nezávislé na snímkové frekvenci – není třeba žádná rekalibraci. Genlock přijímá tri-level sync nebo Black Burst na 59,94 Hz nebo 50 Hz. Při nasazení v PAL trzích jednoduše přepněte formát na kameře. Není vyžadována žádná aktualizace firmwaru, ale vždy ověřte nastavení formátu před spuštěním záznamu.
Jaký je bajonetový objektiv a rozsah ohniskových vzdáleností, které bych měl plánovat, a existují speciální optické nebo servisní požadavky pro 2/3palcový bajonet?+
Hitachi DK-H100 používá standardní 2/3palcový bajonetový nosič. Volba objektivů je obsáhlá: pevné ENG objektivy (typicky 6–50 mm), motorizované zoomovací boxy a speciální nosné jsou všechny kompatibilní. Pro POV a grafické aplikace si mnoho operátorů vybírá kompaktní pevné prime nebo malé zoomovací rangefindery. Kamera sama o sobě neobsahuje speciální servo elektroniku; motorizované objektivy vyžadují nezávislé servo řadiče. Potvrďte, že vybraný objektiv má dostatečnou toleranci zpětného ohniska a správnou vzdálenost přírub pro bajonet. Zkontrolujte usazení objektivu a elektrické kontakty během továrního přijetí.
DK-H100 je kompaktní (1,5 kg), ale funguje spolehlivě v horkých venkovních podmínkách a jakou tepelnou péči bych měl poskytnout?+
Malý profil a nízká disipace tepla (17 W) znamenají minimální tepelné zatížení. Kamera je pasivně chlazen; žádné aktivní ventilátory nebo chladiče. V přímém slunečním světle nebo zapouzdřených instalacích (POV rig, grafické rameno, vzdálený box) potvrďte, že kryt nebo připevnění neudržuje teplo kolem barelů objektivu nebo senzorového bloku. Standardní praxe: poskytujte stín nebo otevření clony pro cirkulaci vzduchu. Žádný rozsah provozní teploty není zveřejněn, proto předpokládejte typickou specifikaci broadcast (0–40 °C). Pro rozšířené nasazení v poušti nebo vysokoaltitudní polohy vyzkoušejte kameru v aktuální lokalitě. Nízká spotřeba energie snižuje celkový tepelný podpis oproti větším studiovým kamerám.
Specifikace uvádějí volitelný výstup vlákna (fiber). Jaký typ vlákna je podporován, a snižuje jednovláknový provoz počet SDI kabelů, které musím zatáhnout na dálkovou pozici kamery?+
Volitelný jednovláknový výstup je dostupný, ale přesný standard vlákna (SM, multimode, vlnová délka) a podrobnosti implementace závisí na konfiguraci. Tato volba typicky vyžaduje volitelnou kartu nebo rozhraní modul – potvrďte přesné číslo součásti a kompatibilitu u vašeho distributora před objednáním. Jednovláknový výstup snižuje zátěž káblem na dlouhých traséch nebo v těsných kanálech (POV montáž, letecké rigy). Avšak potvrďte, zda je výstup vlákna konverzí ze SDI (přidá latenci/výkon) nebo nativní. Započítejte náklady na převodník optické vlákna, zásoby a školení. Požádejte datalist pro specifický modul vlákna před závazkem.
Je zařízení na záruku?+
Ano, každé použité nebo ex-demo zařízení je testováno a pokryto 90denní zárukou. V případě poruchy jsou náklady na zpáteční dopravu sdíleny rovným dílem mezi zákazníkem a společností Broadcast Depot.
Dodáváte do zahraničí?+
Ano, Broadcast Depot dodává po celém světě. Dopravu organizujeme na základě nabídky, nebo můžete použít svého přepravce. Doručení trvá obvykle 3 až 5 dní. OB vůz jsou dodávány řidičem nebo vyzvednuty na místě.
Mohu vrátit nebo vyměnit produkt?+
Ano, v případě chyby nebo pokud si přejete jiný produkt z našeho skladového programu: vrácení a výměna jsou možné bez časového omezení. Kontaktujte nás, abychom to zorganizovali.
Technické specifikace
| Snímací prvek | Tři 2/3palcové Interline Transfer (IT) CCD, 2,3 megapixelu (efektivní rozlišení 1920 × 1080) |
| Videoformáty | 1080/59.94i, 1080/50i, 480/59.94i, 576/50i |
| Poměr stran | 16:9 (HD/SD) a 4:3 (SD) přepínatelně |
| Horizontální rozlišení | 1100 TV řádků (luminanční kanál) |
| Poměr signálu k šumu | 60 dB typicky (HD-SDI výstup, kanál Y) |
| Citlivost | 2000 lx při F10 (1080/59.94i) / F11 (1080/50i); minimálně 0,002 lx při F1.4 +72dB |
| A/D převodník | 14bitový s Hitachi DSP |
| Bajonetový nosič objektivu | 2/3palcový bajonetový nosič |
| Videoubytky | 1× HDTV-SDI/SD-SDI, 1× HDTV-SDI/SD-SDI monitor, 1× VF výstup (YUV/RGB přepínatelně), volitelný jednovláknový fiber výstup |
| Genlock | Tri-level sync nebo Black Burst (BB) |
| Motorizované filtrační kolo | 1× motorizované filtrační kolo se 4 pozicemi; ECC filtr s 5 pozicemi (3200K, 4300K, 5600K, 6300K, 8000K) |
| Rozměry a hmotnost | 114(Š) × 105(V) × 155(H) mm; 1,5 kg |
| Spotřeba energie | 17 W při DC 12 V |