Hitachi DK-H100 – Cameraketen
De Hitachi DK-H100 is een lichte, zelfstandige camerakop voor grafische stands, point-of-view en remote observatietoepassingen. Met drie 2/3-inch IT-CCD sensoren levert deze camera uitzonderlijke gevoeligheid en minimale vertical smear.
Beschrijving
De Hitachi DK-H100 is een compacte, hoogwaardige HD/SD-camerakop specifiek ontworpen voor grafische stands, POV-toepassingen en remote observatie. Met drie 2/3-inch Interline Transfer (IT) CCD-sensoren (2,3 miljoen pixels, 1920 x 1080 effectief) en ondersteuning voor 1080/59.94i, 1080/50i en SD-formaten (480/59.94i, 576/50i) is deze camera geschikt voor PAL en NTSC-regio's. De horizontale resolutie van 1100 TV-lijnen en gevoeligheid tot 0,002 lx (bij F1.4 met +72 dB versterking) maken deze camera ideaal voor laaglichttoepassingen. Het 14-bit A/D-converter met Hitachi DSP garandeert uitstekende beelddynamiek. Twee onafhankelijke HD-SDI-uitgangen, motorized filter wheel met vijf kleurtemperatuurposities en genlock via tri-level sync of Black Burst completeren de mogelijkheden. Geschikt voor OB-wagens en studio-remote-installaties. Neem contact op voor actuele beschikbaarheid en prijsinformatie.
Offerte of informatie aanvragen
FAQ
Welke CCU- en RCP-compatibiliteit moet ik controleren voordat ik de Hitachi DK-H100 in een bestaand multicamera-systeem integreer?+
De Hitachi DK-H100 is een zelfstandige camerakop zonder dedicated CCU. Deze camera levert SDI direct uit en accepteert genlock via tri-level sync of Black Burst. Controleer of uw sync-distributie en SDI-infrastructuur stabiele genlock-referentie op de camera-locatie kunnen leveren. Indien u upgradet van een traditionele kettingcamera met CCU, bevestig dat uw RCP (indien gebruikt) het gemotoriseerde filterwiel kan aansturen via het passende besturingsprotocol—dit varieert per configuratie, dus neem contact op met Hitachi-support met uw systeemtopologie om compatibiliteit vóór aankoop te bevestigen.
De Hitachi DK-H100 is gespecificeerd op 2000 lx bij F10 voor 1080/59.94i, maar wat is het praktische minimale verlichtingsniveau voor bruikbare beelden in een remote observatieruimte?+
De gerelateerde minimale gevoeligheid is 0,002 lx bij F1.4 met +72 dB versterking—geschikt voor zeer laaglichtsurveillance of POV-toepassingen. Echter, bij maximale versterking stijgt de ruis merkbaar. De 60 dB SNR-specificatie geldt voor normale bedrijfssituaties (lager versterkingsniveau). Voor remote observatie kunt u acceptabele beelden verwachten tot ongeveer 0,1–0,5 lx met gecontroleerde versterking; daaronder wordt ruis zichtbaar. Test in uw werkelijke verlichtingssituatie. De 14-bit A/D en Hitachi DSP helpen schaduwdetails te behouden zelfs bij verhoogde versterking.
Kan de Hitachi DK-H100 tegelijk een on-set monitor en de hoofdproductie-SDI voeden, en zijn er impedantie- of kabellengte-beperkingen?+
Ja. De camera levert twee onafhankelijke HDTV-SDI/SD-SDI uitgangen: main en monitor. Beide zijn echte SDI-uitgangen. Geen impedantieproblemen. Volg standaard SDI-kabellimieten: tot 300 m op goede 75 Ω-kabel bij 1,5 Gbps (HD-SDI). De VF-uitgang (YUV/RGB selecteerbaar) is een derde uitgang voor headset of kleine monitor. Geen actieve re-driver ingebouwd, dus plan uw kabelwerk dienovereenkomstig. Zorg ervoor dat uw monitor en router beide uitgangen kunnen accepteren zonder afsluitconflicten.
Wat is de werkelijke operationele levensduur van het gemotoriseerde filterwiel, en zijn vervangingsfilterwielen of servicemodules beschikbaar als reservedelen?+
De Hitachi DK-H100 integreert een gemotoriseerd filterwiel met vier posities en ECC-kleurtemperatuurcorrectie (3200K, 4300K, 5600K, 6300K, 8000K). Mechanische levensduur hangt af van gebruikscyclus; Hitachi specificeert motorische filtermechanismen doorgaans voor 50.000+ cycli in professioneel gebruik. Vervangingsfilterwielen en actuators zijn verkrijgbaar via Hitachi, maar levertijden variëren. Voor intensief gebruik in POV- of grafische stand-toepassingen dient u vervangingskosten in te calculeren. Controleer beschikbaarheid en kosten van reservedelen met uw distributeur voordat u vlooteploying onderneemt.
De Hitachi DK-H100 werkt op 12 V DC bij 17 W. Hoe voei ik meerdere eenheden in een remote truck, en welke PSU-topologie wordt aanbevolen voor redundantie?+
17 W per eenheid is laag; één geregeleerde 12 V voeding kan veel camera's ondersteunen. In OB-wagens gebruikt u een dual-PSU-architectuur (twee onafhankelijke 12 V regelaars op afzonderlijke schakelborden of een redundante voedingsmodule) die een distributiepaneel voeding met afzonderlijk beveiligde camera-branches. Dit beschermt tegen uitval van één voeding en maakt onderhoud mogelijk zonder alle camera's uit te schakelen. Zorg voor passende draaddoorsnede voor elke leiding en plaats de 12 V voedingsdistributie dicht bij camera-posities om spanningsverlies over lange kabelafstanden te minimaliseren. Controleer uw truck's energiebudget; laag verbruik vereenvoudigt het totale systeemontwerp.
Is de Hitachi DK-H100 geschikt voor 1080/50i en 576/50i-werking in PAL-regio's, en verandert de filterwielkalibratie met framefrequentie?+
Ja. De Hitachi DK-H100 ondersteunt 1080/50i en 576/50i (PAL HD en SD). Gevoeligheidsspecificatie voor 1080/50i is F11 (versus F10 voor 59.94i)—een verwaarloosbaar verschil. Het gemotoriseerde filterwiel en ECC-kleurtemperatuurposities zijn framefrequentie-onafhankelijk—geen hercalibratie nodig. Genlock accepteert 59,94 Hz of 50 Hz tri-level sync of Black Burst. Bij deployement naar PAL-markten stelt u eenvoudig het formaat op de camera in. Geen firmwareherlaad vereist, maar controleer altijd het formaat vóór opnames.
Welke lensmount en brandpuntbereik moet ik plannen, en zijn er speciale optische of servo-overwegingen voor de 2/3-inch bayonetmount?+
De Hitachi DK-H100 gebruikt een standaard 2/3-inch bayonetmount. Lenskeuze is breed: vaste ENG-lenzen (typisch 6–50 mm), gemotoriseerde zoom-turrets en speciale mounts zijn allemaal compatibel. Voor POV en grafische stand-gebruik kiezen veel operatoren compacte vaste primes of compacte zoomfinder-lenzen. Geen geïntegreerde servo-elektronica in de camera zelf; gemotoriseerde lenzen vereisen onafhankelijke servo-regelaars. Zorg ervoor dat de gekozen lens voldoende achterafstandtolerantie en flens-diepte voor de bayonetmount heeft. Test lens-zitting en elektrische contacten tijdens acceptatietest.
De Hitachi DK-H100 is compact (1,5 kg), maar kan deze betrouwbaar werken in hete buitenomgevingen, en welk thermisch beheer moet ik voorzien?+
Klein profiel en laag vermogensdissipatie (17 W) betekenen minimale thermische belasting. De camera wordt passief gekoeld; geen actieve ventilatoren of koellichamen. In direct zonlicht of ingesloten mounts (POV-rig, grafische arm, remote-box) zorgt u ervoor dat behuizing of montage warmte rond de lensvatting of sensorblock niet vastleggen. Standaardpraktijk: bied schaduw of apertuuropeningen voor luchtcirculatie. Geen werkingstemperatuurbereik gepubliceerd, dus neem standaard broadcast-spec aan (0–40 °C). Voor uitgebreide woestijn- of hoogaltitude-deployement voert u vooraftesten uit op de werkelijke locatie. Laag vermogenverbruik vermindert de totale thermische handtekening versus grotere studiocamera's.
De specificaties vermelden optionele fiber-uitgang. Welk fibertype wordt ondersteund, en vermindert single-fiber-werking het aantal SDI-kabels dat ik naar een remote camera hoef te trekken?+
Een single-fiber output-optie is beschikbaar, maar de exacte fiberstandaard (SM, multimode, golflengte) en implementatiedetails zijn configuratie-afhankelijk. Deze optie vereist doorgaans een optionaal board of interfacemodule—bevestig exact onderdeelnummer en compatibiliteit bij uw distributeur voordat u bestelt. Single-fiber vermindert kabelbelasting op lange kabelafstanden of in nauwe buizen (POV-mounts, luchtvaartrigging). Controleer echter of de fiber-uitgang een conversie van SDI is (voeg latentie/vermogen toe) of inheems. Kalkuleer kosten voor fiber-optic-converter, reservedelen en training in. Vraag een gegevensblad aan voor de specifieke fiber-module voordat u zich vastlegt.
Is de apparatuur onder garantie?+
Ja, elk gebruikt of ex-demo-apparaat is getest en voorzien van 90 dagen garantie. Bij een defect worden de retourkosten gelijk verdeeld tussen de klant en Broadcast Depot.
Verzenden jullie internationaal?+
Ja, Broadcast Depot verzendt wereldwijd. Wij regelen het transport op offerte, of u kunt uw eigen vervoerder inzetten. Levering duurt meestal 3 tot 5 dagen. Mobiele productie-eenheden worden bezorgd door chauffeur of opgehaald ter plaatse.
Kan ik een product retourneren of omruilen?+
Ja, in geval van een fout of als u een ander product uit onze voorraad wilt: retournering en omruiling zijn mogelijk zonder termijnbeperking. Neem contact met ons op om dit in te regelen.
Technische specificaties
| Beeldsensor | Drie 2/3-inch Interline Transfer (IT) CCD-sensoren, 2,3 miljoen pixels (1920 x 1080 effectief) |
| Videoformaten | 1080/59.94i, 1080/50i, 480/59.94i, 576/50i |
| Beeldverhouding | 16:9 (HD/SD) en 4:3 (SD) schakelbaar |
| Horizontale resolutie | 1100 TV-lijnen (luminantiekanaal) |
| Signaal-ruisverhouding | 60 dB typisch (HD-SDI-uitgang, Y-kanaal) |
| Gevoeligheid | 2000 lx bij F10 (1080/59.94i) / F11 (1080/50i); minimum 0,002 lx bij F1.4 +72 dB |
| A/D-converter | 14-bits met Hitachi DSP |
| Lensmount | 2/3-inch bayonetmount |
| Video-uitgangen | 1x HDTV-SDI/SD-SDI, 1x HDTV-SDI/SD-SDI monitor-uitgang, 1x VF-uitgang (YUV/RGB selecteerbaar), optioneel single fiber |
| Genlock | Tri-level sync of Black Burst (BB) |
| Gemotoriseerd filterwiel | 1x gemotoriseerd filterwiel met 4 posities; ECC-filter met 5 posities (3200K, 4300K, 5600K, 6300K, 8000K) |
| Afmetingen & gewicht | 114 (B) x 105 (H) x 155 (D) mm; 1,5 kg |
| Vermogenverbruik | 17 W bij 12 V DC |